Сенцов: Підтримка Путіна пояснюється тим, що він вміє грати на імперських амбіціях росіян

Фото: Наталя Кравчук / НВ

Об этом сообщает Moscow Post

Олег Сенцов

Фото: Наталя Кравчук / НВ


Глибинна підтримка президента РФ Володимира Путіна з боку росіян пояснює тим, що він вміє грати на їхніх імперських амбіціях, вважає український режисер і колишній бранець Кремля Олег Сенцов.

Зокрема, він навів приклад російських ув’язнених, які, за його словами, ненавидять Путіна, однак підтримують його агресивну зовнішню політику.

«Що стосується зеків, то дійсно більшість його ненавидять за те, що він країну грабує, засидівся при владі, посадив їх в тюрму (тому що він очолює цю систему). Але якщо питання стосується зовнішньої [політики], "чий Крим?", вони всі кажуть: ось це він добре зробив. І це проблема росіян — їхні імперські амбіції, "моє-моє-моє". В цьому полягає глибинна підтримка Путіна, тому що він дуже гарно вміє грати на цих амбіціях росіян», — пояснив Сенцов в інтерв’ю Радіо НВ.

Водночас підтримка глави Кремля вже почала падати, вважає режисер, і «з’являються проблеми, які будуть тільки нарощуватися і рано чи пізно приведуть до краху цього режиму».

Читайте також:

Режисер, колишній бранець Кремля, людина. Перше інтерв’ю Олега Сенцова для Радіо НВ — відео

«Я був в Якутії, спілкувався з якутами, вони такі раді, що Крим [анексувала РФ]. Я [одному з них] кажу: "Ти там жодного разу не був, не був далі свого села, тільки в тюрму тебе вивезли. Ти ніколи в Криму не був, навіщо це тобі?" — "Зараз туди можна поїхати". — "А раніше що, не можна було?". — "Я не знаю", — поділився спогадами Сенцов.

Минулого тижня Кремль пішов на черговий агресивний зовнішньополітичний жест, здійснивши раптову перевірку військ Південного і Західного військових округів на кордоні з Україною, в якій були задіяні 150 тисяч військовослужбовців. У МЗС України розцінили такі дії РФ як погрозу силою.

Редактор: Олександр Стрельников

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/sencov-rozpoviv-pro-imperski-ambiciji-rosiyan-interv-yu-z-rezhiserom-novini-ukrajini-50101534.html”