Потік не допоміг. РФ скотилася на п’яте місце по постачанню газу до Туреччини, рік тому була першою

gazprom.ru

Об этом сообщает Редакция news

Газопровід Турецький потік запустили в січні 2020 року

gazprom.ru


У порівнянні з 2018 роком, поставки російського газу до Туреччини впали в 14 разів.

Росія опинилася тільки на п’ятому місці в списку найбільших постачальників газу до Туреччини. Про це повідомляє РБК із посиланням на доповідь турецького енергетичного регулятора EPDK.

У березні 2019 року частка Росії з експорту газу на турецький ринок становила 33% (1,4 млрд куб. м), проте в березні 2020 року вона скоротилася до 9,9% (389,7 млн куб. м).

За трубопровідним постачання до Туреччини Росію обійшли Азербайджан (частка — 23,5%) і Іран (14,2%), а з постачання скрапленого природного газу (СПГ) — Катар (20%) і Алжир (13,7%). Таким чином, Росія в березні опустилася на п’яте місце в списку найбільших постачальників газу до Туреччини з першого місця роком раніше.

Крім того, РФ за імпортом СПГ до Туреччини практично наздогнали США. У березні поставки скрапленого газу американською стороною до Туреччини збільшилися на 300% рік до року — їх частка досягла 9,4%.

У березні 2020-го Туреччина вперше в історії імпортувала більше СПГ, ніж трубопровідного газу. Поставки СПГ до Туреччини склали 2,07 млрд куб. м, або 52,5% від загального газового імпорту, а частка трубопровідного газу впала до 47,5%. Ще рік тому частка трубопровідного газу досягала 70%.

Як повідомлялося, поставки Газпрому на турецький ринок скоротилися на 72% у порівнянні з березнем 2019 року. Тоді Туреччина була третім експортним ринком для Газпрому після Німеччини і Італії. Але вже в той час імпорт російського газу до Туреччини скоротився на 35% під тиском зростаючих азербайджанських поставок і дешевого СПГ.

У порівнянні з 2018 роком, поставки російського газу до Туреччини впали в 14 разів.

Росія і Туреччина запустили газопровід Турецький потік у січні 2020 року. Дві нитки газопроводу здатні прокачувати по 15,75 млрд кубометрів на рік. Одна з них призначена для турецького ринку, друга — для європейського, з продовженням на території Болгарії, Сербії, Угорщини.


Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/biz/markets/rosiyskiy-gaz-po-postavkam-gazu-v-turechchina-rf-za-rik-skotilasya-z-pershogo-miscya-na-p-yate-ostanni-novini-50091537.html”