В НБУ розповіли, на що витратять перший транш від МВФ

В НБУ розповіли, на що витратять перший транш від МВФ

Голова Національного банку Яків Смолій заявив, що перший транш коштів від МВФ планують витратити на покриття дефіциту державного бюджету. Позику Україна може отримати вже наприкінці травня — на початку червня.

Об этом сообщает Устав Груп

Про це він розповів в коментарі BBC Україна 14 травня.

До кінця року від МВФ Україна може отримати до 3,5 млрд доларів. Загальна сума програми, яка розрахована півтора року, — близько 5 млрд доларів.

Окрім цього, за його словами, співпраця з фондом "відкриває двері для отримання додаткового фінансування від Світового банку, Європейської комісії та урядів Канади та Японії".

"Якщо це скласти разом, то може бути близько 6-6,5 млрд доларів", — каже голова НБУ.

Раніше комісар ЄС з питань сусідства та розширення Олівер Варгеї завив, що Україна виконала усі умови для виділення макрофінансової допомоги Європейського Союзу і щойно Міжнародний валютний фонд схвалить подальшу співпрацю з Києвом, ЄС виділить транш розміром 500 мільйонів євро.

Відео Україна — досить сильна країна, аби відмовитися від послуг МВФ — Саакашвілі

"Подивіться, скільки МВФ нам грошей дає. Він дає нам грошей рівно стільки, щоб ми просто розраховувалися за зовнішні борги. І ми через це змушені постійно ходити на поклон. Я думаю, що Україна сильна потенційно, щоб від цього відмовитися" — Саакашвілі у "Право на владу".

Україна — досить сильна країна, аби відмовитися від послуг МВФ — Саакашвілі
Право на владу
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

Джерело статті: “https://tsn.ua/groshi/v-nbu-rozpovili-kudi-vitratyat-groshi-vid-mvf-1547172.html”