Коронавірус у домашніх тварин: для кого він небезпечний і як проявляється

последние новости в Украине останні новини в Україні

Експерти повідомили, що домашні тварини можуть бути схильні до зараження коронавірусом.

Такі дані наводять видання CNN, відзначаючи, що домашні тварини можуть підхопити коронавіруси — групу вірусів, до якої належить covid-19, — і для них ці інфекції можуть стати досить серйозними.

Іноді віруси можуть привести до смертельних захворювань. Згідно з дослідженням 2011 року вже був вивчений пантропний коронавірус собак, який небезпечний як для самих собак, так і для кішок.

Також відомо, що кішки можуть підхопити гостру респіраторну вірусну інфекцію (ГРВІ), але ні в однієї із заражених кішок не розвинулися симптоми захворювання, йдеться в дослідженні.

Коронавірус кішок зазвичай протікає безсимптомно, але може викликати легку діарею. Котячий інфекційний перитоніт, або FIP, може викликати симптоми схожі на грип для кішки, але також може бути більш серйозним для кішок і викликати відмову органів, однак він не заразний і не буде поширюватися від тварини до тварини або від людини до людини.

Пантропний коронавірус собак може піддавати зараженню кішок і собак. Патоген може бути смертельним для собак, як показують дослідження в цій галузі.

Відзначається, що ці конкретні віруси собак і кішок не поширюються на людей.

Треба відзначити, що одне з досліджень показало, що коти можуть заразитися SARS (патогеном, який викликав епідемію у 2003 році в Китаї та також перекинувся на ряд країн), але при цьому у них не виникає ніяких симптомів.

Раніше повідомлялося, що глава МОЗ Німеччини Йенс Спан заявив, що в країні почалася епідемія коронавірус.

Також повідомлялося, жінка, яка звернулася за медичною допомогою в середу, поїхала в Північну Македонію з Італії у фургоні.

Крім того, варто нагадати, що Київська область готова лікувати пацієнтів у разі виявлення коронавірус 2019 nCoV.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/zdorovya/koronavirus-u-domashnikh-tvarin-dlya-kogo-vin-nebezpechniy-i-yak-proyavlyaetsya”