Діабет та інфаркт: що спільного? - Экстренные новости Украина

Чи знаєте Ви, що майже 3% жителів Вінниччини мають діагноз «цукровий діабет» (за даними лікарів кафедри пропедевтики внутрішньої медицини Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова). Насправді ж людей, котрі мають проблеми із засвоєнням глюкози, в рази більше.

Однак не всі звертають увагу на перші «дзвіночки» і вчасно проходять профілактичну діагностику. Доки ви вважаєте, що вас це не стосується, недуга потроху руйнує всі системи вашого організму, а найбільше — судини. Дізнайтеся про діабет більше, щоб завбачити інфаркт міокарда! Яким чином зупинити предіабет? Перевірити, наскільки коректно організм справляється з глюкозою, дуже просто. Аналіз займає всього кілька секунд і проводиться завжди натще.

У здорової людини цей показник завжди менший, ніж 5,5 ммоль/л. Якщо ж результат коливається у проміжку 5,5 – 6,1 ммоль/л, а за дві години підвищується до 7,8 – 11,1 ммоль/л, то прийнято говорити про предіабет, або ж порушення толерантності організму до засвоєння глюкози. «Людина може періодично відчувати сухість у роті, надмірну спрагу, погіршення зору, свербіж шкіри, болі у кінцівках — характеризує симптоми захворювання Марія Овчарук, доцентка кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.

Пирогова. — Пацієнти часто починають самотужки лікувати уявні недуги. Натомість важливо якнайшвидше зробити обстеження хворого та вдатися до запобіжних методів лікування. Предіабет небезпечний, бо веде до раннього атеросклерозу, а з часом може розвинутись цукровий діабет 2-го типу».

При зваженому й системному підході до власного здоров’я руйнівних змін можна уникнути, а предіабет загальмувати на роки. Допоможе елементарна корекція способу життя. Контролюйте індекс маси тіла і не допускайте зайвої ваги, приділяйте достатньо часу руховій активності та фізичним вправам, захищайте організм від емоційних перевантажень та хронічного стресу, уникайте продуктів, котрі шкодять підшлунковій залозі чи сприяють підвищенню рівня цукру в крові. Прискіпливо перегляньте власне меню: якщо маєте звичку робити солодкі робочі перекуси, замініть їх на сухофрукти чи горіхи.

Інколи самою лише корекцією щоденного раціону можна досягнути відчутних результатів. Якщо ж вам більше, ніж 45 років, ви маєте обтяжену діабетом спадковість, ішемічну хворобу серця, артеріальну гіпертензію та високий рівень холестерину в крові або ж мали цукровий діабет під час вагітності, контролюйте цукор крові з особливою пильністю і робіть аналіз щороку. За появи будь-яких дивних симптомів, не відкладайте візит до лікаря та не займайтеся самолікуванням. Маєте встановлений діабет? Захистіть серце! Згідно з даними сучасної медичної літератури при наявності цукрового діабету атеросклероз вражає судини на 8-10 років раніше і прогресує значно швидше. Хвороба підступно вражає нервові волокна, а отже, людина перестає гостро реагувати на симптоми, котрі зазвичай вказують на розвиток патології.

«При цукровому діабеті спостерігаємо велику частку безбольових форм ішемічної хвороби. Скажімо, замість типового болю за грудиною хворий відчуває просто ядуху, — пояснює Марія Овчарук. — Внаслідок ураження нервових волокон серця виникає тахікардія у стані спокою та ортостатична гіпотонія, тобто зниження тиску при зміні положення тіла з горизонтального на вертикальне. Але гострого болю у хворих на цукровий діабет немає.

Чому це небезпечно? Тому що зростає ризик раптової серцевої смерті, оскільки людина здатна не помітити початок гострого коронарного синдрому і втратити дорогоцінний час». Чи можливо за таких умов захистити себе від ускладнень цукрового діабету та серцевих катастроф? Так! Але успіх залежить переважно від вашого свідомого ставлення до свого організму. По-перше, дотримуйтеся дієти: повністю відмовтеся від білих хлібо-булочних виробів, солодощів та інших продуктів, що містять легкозасвоювані вуглеводи. Якщо відчуваєте періодичну потребу солодкого, то замість цукру використовуйте його природні замінники, наприклад, стевію.

По-друге, контролюйте цукор в крові та регулярно вимірюйте артеріальний тиск. У разі розвитку артеріальної гіпертензії дисципліновано приймайте гіпотензивні ліки, призначені вашим лікарем. Не експериментуйте з дозуванням і не скасовуйте таку терапію на власний розсуд! По-третє, не рідше, ніж раз у півроку проходьте діагностику серця і судин та консультацію кардіолога. Будьте здорові, і не чекайте, що омине! Матеріал виготовлено в межах реалізації субпроєкту «Складова розвитку системи охорони здоров’я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».Джерело статті: “https://rezonans.info/mneniya/diabet_ta_infarkt_sho_spilnogo”