Згурець: На ХКБМ поставили тріснуті корпусу для БТР-4 з клеймом МО

«Лозівський ковальсько-механічний завод» поставив на Харківське конструкторське бюро машинобудування браковані корпусу для БТР-4 з клеймом Міністерства оборони.

Про це написав у "Фейсбуці" директор інформаційно-консалтингової компанії ” Defense Express Сергій Згурець.

«Приватне підприємство «Лозівський ковальсько-механічний завод» поставило на Харківське конструкторське бюро машинобудування (ХКБМ) три перших корпусу для виготовлення БТР-4 нової партії. Але виявилося, що вони прийшли з браком. На них є тріщини. Однак на непроварених і потрісканою броні стоїть клеймо військового представництва Міністерства оборони, що з цими корпусами все в порядку. Чесно кажучи, це просто якийсь сюр …», — написав він.

Згурець нагадав, що напередодні нового року гендиректор «Укроборонпрому» Абромавічус заявив, що спільно з Міноборони і за підтримки уряду, нарешті, розблокували контракт під державні гарантії на постачання 45 БТР-4 для ЗСУ.

Експерт зазначив, що перші 12 БТР-4 вже поставлені, здійснена передоплата на ХКБМ в 125 млн грн, а саме КБ, яке перебувало на межі банкрутства, врятовано зусиллями нової команди концерну. Також було заявлено, що всі БТР-4, і вже готові, і наступні, будуть виробляти з української броні марки «71», додав Згурець.

«Однак перші нові корпуси з «Лозовій», які днями доставили до Харкова, мають чітко виражені ознаки шлюбу. Це неякісне зварювання, «не проварювання», як стверджують фахівці, броні — тобто, порожнечі під тонким шаром металу, які можуть бути легко пробиті ворожими кулями. І також тріщини, які ховаються під фарбою. Крім цього, кожен з цих залізниць напівфабрикатів ще належить «допілівать напилком» з колосальною втратою часу, щоб можна було встановити вузли і агрегати складальними командами ХКБМ», — заявив він.Джерело статті: “http://povin.com.ua/270095-23-01.html”