Кінець ваганням: Чому британці проголосували за брекзіт і як це допоможе Україні

Кінець ваганням: Чому британці проголосу…

Фортуна повернулася до торі обличчям — британські консерватори отримали більш ніж 360 місць із наявних 650 в Палаті громад. Чим забезпечили собі як повну і беззаперечну більшість у парламенті, так і мандат на швидке й безповоротне проведення брекзіту. Традиційні і найбільш потужні противники торі - лейбористи, отримають 203 місця, що є найгіршим результатом для них з 1935 року.

Об этом сообщает http://webmarketlist.com

Чому Джонсон раптом отримав таку потужну підтримку британців? Відповідь, схоже, очевидна — країна втомилася від анекдотично розтягнутого процесу виходу з ЄС. І проголосувала за політика, який давно і активно обіцяв з цим процесом покінчити — байдуже, у вигідний чи не дуже вигідний спосіб. Натомість лідер лейбористів Корбін, який демонстрував щодо брекзіту настільки складну позицію, що зрозуміти її до кінця не зуміли ані політичні аналітики, ані його прихильники, поплатився за свою нерішучість, і, довівши партію до ганебної поразки, оголосив, що невдовзі залишить керівну посаду.

Натомість консерватори мають намір негайно ратифікувати угоду про вихід Британії з Євросоюзу, узгоджену урядом Бориса Джонсона і Брюсселем, і ще до 31 січня 2020 року Британія формально покине ЄС. Звичайно, після того буде ще майже річний "перехідний період", але продовжувати його уряд Джонсона також не збирався. І, окрім того, стосуватиметься він здебільшого економічних моментів і на міжнародну політику Британії впливатиме мало.

І стосовно питань, які є цікавими для України, ця політика може змінитися на краще.

По-перше, ще попередній британський уряд під керівництвом Терези Мей ухвалив спеціальний документ з поетичною назвою "Регуляції санкцій проти Росії на випадок виходу з ЄС — 2019". Який, якщо коротко, передбачає, що жодні з чинних антиросійських норм не будуть скасовані чи призупинені.

Окрім того, сам Джонсон і люди з його команди неодноразово пропонували ввести проти Росії більш жорсткі санкції — як за злочини на території Сполученого Королівства, так і за агресію проти України. Також після виходу з ЄС Лондон, вочевидь, тісніше координуватиме свою політику з Вашингтоном, де санкційному тиску приділяють більше уваги.

Всі ці фактори примусили російське МЗС ще місяць тому попередити російських бізнесменів, що в разі успішного брекзіту введення жорсткіших антиросійських санкцій в Британії є цілком можливим. "Хотіли б привернути увагу представників вітчизняного бізнесу до заяв британських офіційних осіб про намір Лондона після "Брексіта" координувати свою політику санкцій стосовно Росії як з ЄС, так і з США. Є варіант, що буде посилення санкцій", — заявив тоді директор європейського департаменту МЗС Росії Сергій Бєляєв.

А от чи зміниться легендарно жорстка й непередбачувана візова політика Британії стосовно українських туристів та бізнесменів після виходу з ЄС — сказати вкрай складно. Частина новообраних депутатів британського парламенту виступала в різні моменти з критичними заявами стосовно роботи візових відомств і у Британії заплановані реформи цієї системи, але зміни, якщо й відбудуться, є справою середньострокової перспективи.

Втім в райдужному майбутньому, яке відкривається перед Борисом Джонсоном після отримання "мандату народної підтримки", проглядають не тільки економічні проблеми, що неминуче виникнуть в процесі не дуже добре організованого брекзіту, але й потенційна політична катастрофа. Річ у тому, що надзвичайно хороші результати на виборах продемонстрували не тільки торі, але й Шотландська національна партія, яка перемогла в 48 з 59 шотландських округів. А головний пункт у програмі цієї політичної сили — негайне проведення нового референдуму про незалежність Шотландії.

Лідерка цієї партії і глава уряду шотландської автономії Нікола Стерджен вже заявила за підсумками виборів, що "Шотландія дуже ясно дала зрозуміти: ми не хочемо влади Бориса Джонсона і ми не хочемо виходити з Євросоюзу". Тому, реалізувавши своє право на вихід з наднаціональних політичних структур, Лондон, схоже, зіткнеться з викликом внутрішніх відцентрових тенденцій.Джерело статті: “https://www.depo.ua/ukr/svit/kinets-vagannyam-chomu-britantsi-progolosuvali-za-brekzit-i-yak-tse-dopomozhe-ukraini-201912131079831”