Законопроєкт 2543 про добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу лояльний до інвестора, на відміну від урядового – експерти

Законопроєкт 2543, що передбачає добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу, є кращим варіантом для інвесторів, ніж урядовий, і зможе забезпечити подальший розвиток відновлюваної енергетики. Про це заявили експерти галузі.

Голова правління ресурсно-аналітичного центру "Суспільство і довкілля" Наталія Андрусевич зазначила, що вирішення проблем у галузі альтернативної енергетики вимагало комплексного обговорення з інвесторами, адже ухвалення рішень без врахування їх думки – в разі із урядовим законопроектом – мало б негативні наслідки для країни.

"Звісно, що це несправедливо, коли спочатку держава оголошувала високі тарифи, прийшов інвестор, і тут така ситуація, що ми передумали і ми не витягуємо ці умови. Тобто зрозуміло, що треба йти на якісь переговори. Це потребує комплексного обговорення і, зокрема, з інвесторами, для того, щоб вони все ж таки залишилися і це все працювало", – сказала Андрусевич.

Новини
Законопроєкт №2543 про добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу підтримують більшість учасників ринку — депутат

На думку директорки асоціації "Європейсько-українське енергетичне агентство" Олександри Гуменюк, запропонований депутатами комітету ВР з питань економічного розвитку законопроєкт №2543, що передбачає добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу, є кращим варіантом для інвесторів, ніж оприлюднені раніше умови від уряду. І переважна більшість інвесторів його підтримують.

"З точки зору інвесторів і з моєї точки зору, він більш лояльний до бізнес-клімату і підтримання відновлювальних джерел в Україні в порівнянні з оголошеною міністерством концепцією законопроєкту. Зараз у нас всі члени агенції, інвестори ведуть внутрішню дискусію і виробляють власну позицію по цьому зареєстрованому законопроєкту. Поки що на 90% підтримують такий законопроєкт (№2543. – Ред.)", – сказала Гуменюк.

Представник Atlas global energy Станіслав Жмуцький також вважає, що запропоновані законопроєктом №2543 умови є прийнятними для інвесторів, що розвивають альтернативну енергетику в Україні.

"Те, що вони пропонують строк дії зеленого тарифу – 15 років, то, звичайно, для нас дуже добре, і період окупності в такому разі у нас буде не 7-8 років, як раніше було, а 8-9 років, до 10. Тобто, 5 років ми генеруємо дохідну частину. Це для інвесторів дуже добре" – зазначив Жмуцький.

Нагадаймо, проєкт закону "Про внесення змін у деякі закони України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлювальної енергетики" (№2543) зареєстрований у Верховній Раді 6 грудня 2019 року. За словами одного зі співавторів законопроєкту, народної депутатки Людмили Буймістер, він є компромісним, і більшість гравців ринку погоджуються на добровільну реструктуризацію на запропонованих у законопроєкті умовах.

Тисни! Підписуйся! Читай тільки найкраще!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/zakonoproekt-2543-pro-dobrovilnu-restrukturizatsiyu-zelenogo-tarifu-loyalnij-do-investora-na-vidminu-vid-uryadovogo-eksperti.htm”