Музиканти почали благодійні акції для порятунку життя львівського скрипаля Петра Чайковського

«Чайковський для Чайковського» — таким благодійним концертом львівські музиканти почали збір грошей для лікування свого колеги, скрипаля Петра Чайковського. У 44-річного чоловіка діагностували онкологію.

Петро Чайковський — скрипаль у львівському оркестрі «К&K Philharmoniker». Три тижні тому він написав на своїй сторінці у Facebook, що у нього онкологія кишківника і попросив про допомогу. Зараз музикант уже приймає третій курс хіміотерапії у клініці «Лісод». Цей етап лікування коштує 32 тисячі доларів. Таких курсів треба 9.

«Він хороша людина, займається з дитинства спортом, він дуже активний чоловік. У нього є діти, яких він обожнює. Зараз він працює в оркестрі концертної агенції «Да Капо», катається з ними по світу. Шкода, що зараз йому так вже не вдасться їздити на цьому етапі», — розповідає музикант Устим Жук.

Колеги і друзі Петра Чайковського почали збір грошей для його лікування концертом у Львівській філармонії. Скрипаль Марко Комонько, струнний квартет «Phoenix» та камерний оркестр Lemberg Symfonietta символічно обрали твір однофамільця свого друга — композитора Чайковського, а також Елґара та П’яццоли. Цю ж програму недавно грав і Петро.

«Багато років разом працювали і в цьому колективі також, у Lemberg Symfonietta. Ми дуже сподіваємося, що нам вдасться зібрати якомога більшу суму. Тому що йому потрібно ой як немало. І сподіваємося на підтримку всіх. Шкода, що Петро з нами сьогодні не може грати, але ми серцем і душею з ним», — додає музикант Денис Литвиненко.

Вхід на концерт був вільний. Усі охочі могли дати свою пожертву у скриньку.

Допомогти, аби скрипка Петрова Чайковського і надалі звучала, можна, перерахувавши гроші на його рахунок:

4149 4991 3137 0320

Чайковський Петро БорисовичДжерело статті: “https://zaxid.net/muzikanti_pochali_blagodiyni_aktsiyi_dlya_poryatunku_zhittya_lvivskogo_skripalya_petra_chaykovskogo_n1493961”