20 листопада

“Ніщо в цьому світі не варте сльози дитини”. 20 листопада відзначається Міжнародний день дитини, як день світового братерства і взаєморозуміння дітей…

Об этом сообщает http://polit-mix.net

Всесвітній день дитини відзначається за рекомендацією Генеральної Асамблеї ООН з 1954 року.
У цей день проходять численні благодійні акції на користь дітей – їх проводять некомерційні організації, що займаються проблемами дитинства, бізнес-структури: ресторани швидкого обслуговування, агентства нерухомості, театри, музеї та інші організації та установи. Заклики жертвувати на підтримку дітей знаходять відгук у населення.

1899 року в Іспанії засновано футбольний клуб “Барселона”, один з найсильніших футбольних клубів світу.

Засновником футбольного клубу «Барселона» вважають Ганса(Жоана) Ґампера — швейцарського спортсмена і великого любителя ігрових видів спорту, який приїхав до Барселони в 1898 році. Тоді в місті ще ніхто не грав у футбол, а Ґампер хотів створити команду. Він подав оголошення в місцеву газету Los Deportes, на яке відгукнулося чимало охочих — англійці, каталонці та швейцарці. Добровольці й оголосили про створення футбольного клубу.

В 1917-му III-м Універсалом Українська Центральна Рада проголосила самостійність УНР.

Намагаючись перешкодити анархії та розгортанню громадянської війни, Центральна Рада видала III Універсал, яким проголосила Українську Народну Республіку у складі федеративної Росії і накреслила широку програму найближчих перетворень: скасування приватної власності на землю, скасування смертної кари, впровадження 8-годинного робочого дня, проголошення свободи совісті, слова, друку, зборів та профспілок і організацію національно-персональної автономії; водночас Центральна Рада заявила про український характер Холмщини, Підляшшя, Кубані, Криму й частини Бесарабії.

1947 рік – у Вестмінстері в Лондоні відбулось одруження 21-літньої принцеси Єлизавети і 26-річного лейтенанта королівського флоту Філіпа Маунтенбеттена, колишнього принца Данії і Греції.

Наречений відмовився від цих титулів, щоб одружитись з британською принцесою; напередодні весілля йому було присвоєно титул герцога Единбурзького. У лютому 1952 року, по смерті короля Георга VI, Єлизавета стала королевою, а Філіп залишив військову службу, щоб зосередитись на виконанні функції консорта Британської монархії.

1985 року була випущена Microsoft Windows 1.0

В 1990 році заарештовано Андрія Романовича Чикатило — найвідомішого радянського серійного вбивцю.

1992-й – близько полудня загорівся Уінздорський замок, літня резиденція британських монархів, розташована за 30 кілометрів від Лондона.

Вогонь, котрий вдалося погасити лише через 9 годин, знищив частину залів замка, капелу Сент-Джордж, де королева приймала офіційні делегації, башту Брунсвік. Від пожежі, котра виникла внаслідок загорання портьєри, що торкалась надто гарячої батареї, постраждали також щити з рицарськими гербами і багата колекція картин середньовічних художників.

2003 року в Антарктиді знайдено лід віком 900 тисяч років.

В цей день народилися…

У 1889-му — Едвін Габбл, американський астроном, автор концепції розширення Всесівту. Його ім1’я носить сучасний орбітальний телескоп.

В 1925-му народилася Майя Плісецька, видатна російська балерина.

1927 року — Михайло Ульянов, російський актор, режисер.

Серед найвідоміших робіт —Добровольці, Живі і мертві, Голова, Брати Карамазови, Блокада, Біг, Тема, Перемога, Майстер і Маргарита, Все буде добре, Ворошиловський стрілок. Режиссер фільму Брати Карамазови.

1928-го — Олексій Баталов, російський актор.

Найвідоміші роботи: Летять журавлі, Дев’ять днів одного року, Москва сльозам не вірить, Похорони Сталіна, Три товстуна.

1953 рік — Роман Зварич, український політик, міністр юстиції в урядах Юлії Тимошенко та Віктора Януковича.

Народився у місті Йонкерс (Нью-Йорк, США) в сім’ї українських емігрантів.
З листопада 2006 — Представник Президента України у Верховній Раді України . Автор близько 30 наукових праць, зокрема монографії “Або/або” ,брошур “Воля до справедливості” , “Азбука демократії” , “Україна і НАТО”, “Наш основний закон”.


Джерело статті: “https://golosua.info/2019/11/19/20-lystopada-2/”