Офіційне повідомлення Білого дому про першу бесіду Трампа із Зеленським містило неправду

Перша телефонна розмова між Трампом і Зеленським відбулася 21 квітня

В офіційному релізі Білого дому про першу телефонну розмову президента США Дональда Трампа з главою Української держави Володимиром Зеленським міститься неправдиве повідомлення, звертає увагу "Європейська правда".

Об этом сообщает http://worlddailynewsblog.com

В офіційному релізі, який і зараз є на сайті пресслужби Білого дому, ідеться, що Трамп під час бесіди 21 квітня говорив про підтримку територіальної цілісності України.

"Президент Трамп підкреслив непохитну підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", – ідеться в повідомленні.

Однак у переказі розмови, опублікованому напередодні, цих згадок немає. З огляду на документ, Трамп говорив, що Зеленський стане "прекрасним президентом", а Україна "завжди була добре представлена" на конкурсі "Міс Всесвіт". Зеленський зі свого боку 12 разів подякував Трампу і кілька разів повторив, що запрошує його в Україну.

"Ця публікація довела системну брехню Білого дому в питаннях зовнішньої політики. Або принаймні в питаннях, що стосуються України", – ідеться у статті "Європейської правди".

Перша телефонна розмова між Трампом і Зеленським відбулася 21 квітня, у день другого туру президентських виборів в Україні. Колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер повідомляв, що Трамп привітав український народ із демократичними виборами, а Зеленського – з перемогою на них.

24 вересня спікерка Палати представників Конгресу США демократка Ненсі Пелосі оголосила про початок процедури розслідування, мета якого – визначити, чи є підстави для оголошення імпічменту Трампу. "Президент зізнався в тому, що закликав українського президента вчинити дії, які були б йому політично корисними", – заявила вона.

25 вересня опублікували стенограму липневої розмови Трампа і Зеленського. Із неї випливає, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".

26 вересня комітет із розвідки Палати представників Конгресу США оприлюднив розсекречену скаргу співробітника американської розвідки на телефонну розмову Трампа із Зеленським. На думку інформатора, американський лідер просив про "втручання з боку іноземної держави" в майбутні президентські вибори у США.

Глава Білого дому називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної бесіди його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у виборчу кампанію у США.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-ofitsijne-povidomlennja-bilogo-domu-pro-pershij-besidi-trampa-z-zelenskim-mistilo-nepravdu-1430858.html”