Російський історик-вбивця возив французьких ультраправих до окупованого Криму

Обвинувачений у вбивстві студентки російський історик Олег Соколов співпрацював з французькою ультраправою партією "Національне об’єднання" Марін Ле Пен і сприяв візиту французських радикалів в окупований Крим.

Об этом сообщает http://moneynetnews.com


Джерело: російське видання Фонтанка


Деталі: Видання зазначає, що у французькій пресі ім’я Соколова пов’язують з Маріон Марешаль, племінницею Марін Ле Пен, а також французькою партією "Національне об’єднання".


У 2015 році в тоді вже окупований Крим приїхали французькі депутати, помітна частина з яких була з "Національного об’єднання" (на той момент "Національний фронт") або близьких до нього сил.


Видання пише, посилаючись на соцмережі, що цей візит глава комітету Держдуми РФ у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Леонід Слуцький організував не без сприяння Соколова.


Крім того, в 2017 році за ініціативою Слуцького і нібито за участю Соколова Росію відвідала сама глава партії "Національне об’єднання" Марін Ле Пен.


У той же час в коментарі "Фонтанці" Слуцький заявив, що не знає Соколова, ніколи до цієї трагедії про нього не чув. А в партії "Національне об’єднання" відмовилися коментувати зв’язок з Соколовим.


Журналісти з’ясували також, що Соколов, як знавець наполеонівської Франції, викладав і на батьківщині свого кумира.


Однак вибір навчального закладу викликає деякі питання: Соколов увійшов у вчену раду Інституту соціальних, економічних і політичних наук, який був створений в 2017 році. Його засновник — 29-річна Маріон Марешаль, внучка Жан-Марі Ле Пена і племінниця Марін Ле Пен, яка була членом "Національного фронту" з 18 років.


Сам ВНЗ складається з чотирьох кімнат на першому поверсі сучасного будинку в Ліоні і бібліотеки.


На думку директора інституту вивчення політики Лілля П’єра Матьє, навчальний заклад — це можливість для Маріон Марешаль згрупувати навколо себе молодих і не дуже людей, які згодом допоможуть реалізувати її політичні амбіції.


Зв’язки інституту з російським викладачем були дійсно тісними. Саме він, за даними "Фонтанки", зустрічав Маріон Марешаль перед лекцією, яка пройшла в кінці березня 2019 року в СПбДУ. Через два тижні гостя вже відпочивала в Криму.


Соколов і Маріон Марешаль
Соколов і Маріон Марешаль


Однак після вбивства в Санкт-Петербурзі французький ВНЗ прибрав згадки про Соколова, а запит про зв’язки з ним залишився без відповіді. За особистим номером Марешаль говорить автовідповідач.


Нагадаємо:


  • Відомий історик з Санкт-Петербурга, кавалер Ордена почесного легіону Франції Олег Соколов зізнався у вбивстві 24-річної випускниці. Соколова затримали, коли він намагався позбутися тіла.
  • Раніше російська преса писала про кілька скандалів за участю російського вченого. Один з них був пов’язаний з насильством щодо іншої жінки. А другий — зі звинуваченнями в плагіаті в одній з його публікацій.


Джерело статті: “https://www.pravda.com.ua/news/2019/11/12/7231733/”