Комітет Ради із правоохоронної діяльності не підтримав норми про заставу, запропоновану Зеленським

Комітет Верховної Ради із правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт 18 вересня

18 вересня Комітет Верховної Ради із правоохоронної діяльності рекомендував парламенту ухвалити у другому читанні поданий президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт №1009 про зміни до Кримінального процесуального кодексу, повідомляє Центр протидії корупції.

Законопроєкт передбачає скасування "поправок Лозового" – обмежень терміну досудового розслідування в оголошенні підозри. Зміни, які запропонував комітет, передбачають дозвіл слідчим і прокурорам призначати експертизи, а стороні захисту залучати експертів самостійно.

У законопроєкті запропоновано надати суду право не обирати застави як запобіжного заходу в разі підозри в тяжкому чи особливо тяжкому корупційному злочині, але профільний комітет цієї норми не схвалив.

"Дивує, що депутати "Слуги народу" не підтримали норму про заставу. Хоча пропонував її саме президент Зеленський, без якого більшість із них не отримала б свій депутатський мандат", – зазначив голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Крім того, законопроєкт передбачає скасування обмеження слідчих дій стосовно народних депутатів із 1 січня 2020.

7 вересня комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував парламенту взяти за основу та ухвалити в цілому проєкт закону №1009. Цей документ президент України Володимир Зеленський вніс до парламенту 29 серпня і визначив його як невідкладний.

3 жовтня 2017 року Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №6232 "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів". 22 листопада п’ятий президент Петро Порошенко підписав зміни до законодавства. Вони набули чинності 15 березня 2018 року. Зокрема, було введено повсюдний судовий контроль під час призначення експертиз у кримінальному провадженні. Санкцію слідчого судді вимагають у кожному випадку, коли смерть людини має ознаки насильницької. Ця новація відома як "поправка Лозового" (за прізвищем депутата Ради VIII скликання від Радикальної партії Андрія Лозового).

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник закликав Верховну Раду нового скликання надати бюро право самостійного прослуховування, повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і скасувати "поправку Лозового".

10 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №1009 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства". "За" проголосувало 297 народних депутатів.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-komitet-radi-z-pravoohoronnoji-dijalnosti-ne-pidtrimav-normu-pro-zastavu-zaproponovanu-zelenskim-1284226.html”