Атака дронів на Saudi Aramco. Трамп обіцяє "захистити світ від Ірану", а Путін пропонує Ер-Ріяду ЗРК

Атака дронів на Saudi Aramco. Трамп обіцяє "захистити світ від Ірану", а Путін пропонує Ер-Ріяду ЗРК

Лідер США Дональд Трамп та президент РФ Володимир Путін відреагували на напад на один найбільших нафтових заводів світу Saudi Aramco.

Американський президент заявив, що не "допоможе Саудівській Аравії впоратися з нападами". Трамп переконаний, що о атак причетний офіційний Тегеран та пообіцяв "захистити порядок у світі", однак наголосив, що "не хоче війни з Іраном".

Тим часом президент РФ Володимир Путін хоче продати Саудівській Аравії зенітно-ракетні комплекси С-300 та С-400 "для самозахисту".

"Щоб захистити "свій рід", свою країну, ми готові надати відповідну допомогу Саудівській Аравії, а політичному керівництву Саудівської Аравії досить прийняти мудре державне рішення, як це зробили свого часу керівники Ірану, закупивши С-300, і зробив президент Ердоган, закупивши у Росії новітні комплекси ППО С-400 "Тріумф". Вони надійно захистять будь-які об’єкти інфраструктури Саудівської Аравії ", — сказав Путін.

Нагадаймо, у Саудівській Аравії 14 вересня сталася пожежа на одному з найбільших в світі нафтопереробних заводів Saudi Aramco. У Міністерстві внутрішніх справ країни повідомили, що два об’єкти компанії Saudi Aramco на великих родовищах Абкайке і Хурайсе піддалися атаці з використанням дронів. Відповідальність за напад взяли на себе єменські повстанці-хусити, але у США впевнені, що за атакою стоїть Іран.

Saudi Aramco — державна компанія Саудівської Аравії, яка контролює нафтові потужності країни. 2018 року експерти Moody’s Investors Service назвали її найприбутковішою компанією в світі — чистий прибуток Saudi Aramco склав $111,1 млрд. Це більше, ніж показали Apple, Google і ExxonMobil разом узяті.

Saudi Aramco називає свій НПЗ найбільшим у світі, він може переробляти до 7 млн барелів у день. У 2006 році бойовики-смертники терористичної організації "Аль-Каїда" зробили невдалу спробу влаштувати вибух на заводі.

Відео Саудівська Аравія вдвічі скоротила видобуток нафти

Нафта на світовому ринку подорожчала на 20% — це найбільший показник з 1991 року. А сталося все через атаку дронами двох нафтових об’єктів країни. Серед них і найбільший в світі нафтопереробний завод. Полум’я пожежникам вдалося взяти під контроль.

Саудівська Аравія вдвічі скоротила видобуток нафти
ТСН. 19:30
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber

Джерело статті: “https://tsn.ua/svit/ataka-droniv-na-saudi-aramco-tramp-obicyaye-zahistiti-svit-vid-iranu-a-putin-proponuye-er-riyadu-zrk-1412118.html”