Аваков: Прийнято рішення розблокувати всі шляхи, які перекрили "євробляхери", у разі непокори поліція жорстко реагуватиме

Аваков: Поліція працюватиме в межах закону

Правоохоронці ухвалили рішення розблокувати всі дороги, які перекрили власники автомобілів з іноземною реєстрацією ("євроблях"). Про це 21 листопада у Twitter повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

"Ліберальна лояльність до "євробляхерів" закінчилась там, де вони перетворили право на протест в обмеження прав інших. Прийнято рішення про розблокування всіх перекритих ними автошляхів. Поліція працюватиме в межах закону, але в разі непокори – жорстко", – написав він.


Ліберальна лояльність до «євробляхерів» закінчилася там, де вони перетворили право на протест в обмеження прав інших.
Прийнято рішення про розблокування всіх перекритих ними автошляхів.
Поліція працюватиме у межах закону, але у разі непокори — жорстко https://t.co/A1MeZYm7wt

— Arsen Avakov (@AvakovArsen) 21 листопада 2018 р.

У прес-службі Нацполіції додали, що станом на ранок 21 листопада в акції бере участь приблизно тисяча осіб. Найбільше мітингувальників зафіксовано у Дніпропетровській (160 осіб / 90 авто), Житомирській (100 осіб / 50 авто), Львівській (150 осіб / 70 авто) і Чернігівській областях (150 осіб / 82 авто).


Фото: npu.gov.ua
Фото: npu.gov.ua


"Національна поліція України вкотре наголошує: кожен громадянин має гарантоване Конституцією України право на мирний протест. Водночас обов’язком органів державної влади, зокрема Нацполіції, є не лише забезпечити права учасників таких мирних зібрань, але й не допустити порушення конституційних прав інших громадян, які не є учасниками цих масових заходів. Зокрема, їхнього права на вільне пересування", – підкреслили в поліції.

Із 20 листопада активісти організації "Авто Євро Сила" проводять акції протесту по всій Україні. Вони вимагають скасування двох законопроектів про розмитнення авто в країні.

8 листопада депутати Ради ухвалили в цілому законопроект про зміну ставок акцизу для авто на єврономерах. Вони залежатимуть від типу палива, об’єму двигуна та віку автомобіля. Передбачено, що протягом 90 днів із дня набуття чинності законом розмитнити автомобілі з іноземною реєстрацією можна буде із застосуванням коефіцієнта 0,5, тобто за півставки.

Іншим законопроектом Рада посилила відповідальність за порушення правил транзитного ввезення машин на єврономерах, збільшивши розмір штрафів, а також заборонила використання таких автомобілів із комерційною метою.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-avakov-prijnjato-rishennja-rozblokuvati-vsi-dorogi-jaki-perekrili-evrobljahery-v-razi-nepokori-politsija-bude-zhorstko-reaguvati-522467.html”