Україна, Іран, Лівія, Гонконг. Опубліковано підсумковий документ саміту G7

"Велика сімка" завершила саміт у Біарриці

У французькому Біарриці завершився саміт "Великої сімки", за його підсумками лідери країн ухвалили спільну декларацію. Її текст оприлюднено на сайті уряду Франції.

Лідери G7 хочуть підкреслити свою єдність і позитивний дух дискусій, ідеться у преамбулі декларації.

Далі перераховано пункти, щодо яких представники Франції, США, Німеччини, Великобританії, Японії, Канади та Італії досягли консенсусу.

У пункті, присвяченому ситуації в Україні, ідеться: "Франція і Німеччина найближчими тижнями організують саміт у нормандському форматі, на якому планують досягнення відчутних результатів".

Представники "Великої сімки" також домовилися вжити всіх заходів, щоб Іран ніколи не отримав ядерної зброї.

Лідери підтримали перемир’я в Лівії і висловили думку, що тільки політичні рішення можуть забезпечити стабільність у цій країні. G7 підтримала зусилля Організації Об’єднаних Націй та Африканського союзу щодо організації конференції у зв’язку із ситуацією в Лівії.

"Велика сімка" підтвердила значущість китайсько-британської спільної декларації 1984 року про статус Гонконгу і закликала всі сторони протистояння в цьому регіоні уникати насильства.

Окремо виділено пункт про світову торгівлю.

"G7 просить міністрів фінансів країн уважно стежити за станом світової економіки. Крім того, G7 висловила намір переглянути норми Світової організації торгівлі з метою підвищення ефективності захисту інтелектуальної власності, якнайшвидшого врегулювання спорів та усунення недобросовісної торговельної практики. "Велика сімка" зобов’язується досягти у 2020 році угоди про спрощення регуляторних бар’єрів та модернізації міжнародного оподаткування", – ідеться в документі.

Зі спільної декларації викреслено питання змін клімату і боротьби з пожежами в лісах Амазонії. Водночас, як заявив президент Франції Еммануель Макрон, "група семи" домовилася надати логістичну та фінансову допомогу Бразилії в розмірі $22 млн для боротьби з вогнем.

24–26 серпня Франція приймала саміт "Великої сімки".


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-ukrajina-iran-livija-gonkong-opriljudneno-pidsumkovij-dokument-samitu-g7-1224035.html”