Для боротьби з корупцією у будівництві створять е-кабінет забудовника

Аби побороти корупцію у будівництві, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ запустить електронний кабінет забудовника і забезпечить прозорий розгляд дозвільних документів.


Про це повідомляє прес-служба міністерства.


Як зазначили у міністерстві, зробити це планують "уже найближчим часом".


Заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе розповів, що найбільші корупційні ризики існують при видачі дозволів Державною архітектурно-будівельною інспекцією (ДАБІ).


"Тому найперше що потрібно – впровадження ефективного електронного кабінету забудовника. Це дасть можливість швидко та зручно отримувати дозвільні документи у будівництві", — підкреслив він.


Окрім того, для "зведення до нуля необґрунтованих відмов" планується втілити відкритий і прозорий розгляд дозволів.


"Скажімо, замовник подає документи, отримує відмову і не розуміє чому, у чому проблема, над чим потрібно працювати. Тому необхідно втілити принципи прозорості для комісії, яка діє при ДАБІ", — підкреслив заступник міністра.


Це можна забезпечити за допомогою онлайн-трансляції засідань, відеозаписів у відкритому доступі на сайті, підкреслив Парцхаладзе.


Окрім того, зазначив він, замовник може бути присутнім на цій комісії.


"Якщо є якісь зауваження, може апелювати, а в кінці засідання отримує протокольне зауваження. Запровадивши таку практику, ми знизимо необґрунтовані відмови до нуля", – переконаний чиновник.


Нагадаємо:


10 липня 80% забудовників назвали Архітектурно-будівельну інспекцію джерелом корупції.


На початку серпня корупцію в Будівельній інспекції оцінили у 3 мільярди гривень на рік.


Економічна правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2019/08/22/650879/”