До останнього тижня липня танення льоду у Гренландії досягло рівня, який кліматологи прогнозували на 2070 рік

Із 1972 року через втрату крижаного покриву Гренландії рівень моря піднявся на 1,3 см

До останнього тижня липня танення льоду в Гренландії досягло рівня, прогнозованого кліматичними моделями на 2070 рік. Одним із перших про це у Twitter повідомив кліматолог із Льєзького університету в Бельгії Ксавьє Фейтвас 31 липня.


The last MAR forecast suggests that the ablation rate (not melt extent) of 01-AUG (SMB ~ — 12.5 GT/day) could be the highest in the Greenland history from 1950, breaking the previous July 2012 record! Such daily SMB rate corresponds to what MAR projects for 2070 using SSP585. pic.twitter.com/PWSh5DuQPX

— Xavier Fettweis (@xavierfettweis) July 31, 2019

14 серпня Національний центр США, що займається опрацюванням даних щодо стану льоду і снігу (NSIDC), оприлюднив звіт, у якому йдеться, що з 30 липня до 3 серпня танення спостерігали на 90% всієї території Гренландії. Унаслідок цього в море за п’ять днів було скинуто 55 млрд тонн води.

Як пише видання Business Insider, цього обсягу достатньо, щоб покрити шаром води 12,7 см Флориди (США), площа якої становить понад 170 тис. км².

У дослідженні Національної академії наук США йдеться, що темпи танення в Гренландії у 2019 році в шість разів вищі, ніж 40 років тому.

Згідно з цим дослідженням, із 1972 року через втрату крижаного покриву Гренландії рівень моря піднявся на 1,3 см, і половина цього відбулася за останні вісім років.

За таким графіком весь лід Гренландії може розтанути протягом 1000 років, через що рівень моря підніметься на 7 метрів, однак кліматологиня із Данського метеорологічного університету Рут Мотрам невпевнена в надійності розрахунків, зазначають журналісти Business Insider.

У коментарі Inside Climate News Мотрам зазначила, що таких рівнів танення, як зараз, на планеті можна було чекати до кінця століття. За її словами, лід Гренландії наближається до так званого переломного моменту, після якого підтримувати крижаний щит острова буде неможливо.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-do-ostannogo-tizhnja-lipnja-tanennja-lodu-v-grenlandiji-dosjagla-rivnja-jakij-klimatologi-prognozuvali-na-2070-rik-1201919.html”