Британія зіткнеться з дефіцитом продовольства у разі "жорсткого" Brexit

Вихід Великої Британії з ЄС без угоди порушить поставки продовольства на кілька тижнів або місяців через затримки в портах.


Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.


Великі ритейлери попереджають, що "жорсткий" Brexit буде надзвичайно проблематичним для галузі, оскільки більша частина свіжої продукції імпортується, а склади заповнюються до Різдва.


Напередодні початкового терміну Brexit 29 березня супермаркети і роздрібні продавці працювали з постачальниками, щоб збільшити запаси товарів тривалого зберігання, включаючи макаронні вироби, воду в пляшках і туалетний папір.


Однак вони попередили, що свіжі фрукти і овочі, термін придатності яких становить кілька днів, не можуть довго зберігатися і що митні перевірки в найбільшому британському порту Дувр можуть привести до затримок постачань.


"Харчовий сектор абсолютно ясно дав зрозуміти, що вихід без угоди для нас є катастрофічним результатом", — заявив головний операційний директор Асоціації продовольчого харчування і напоїв Тім Райкрофт.


"Буде вибіркова нестача, і вона буде певною мірою випадковою, тому що все залежатиме від того, які вантажівки пройдуть, а які ні. Ми думаємо, що відбудеться серйозний збій, і він триватиме протягом декількох тижнів або місяців після нашого виходу", — додав він.


Як відомо, новий прем’єр Британії Борис Джонсон планує вивести країну з ЄС 31 жовтня з угодою або без неї.


Європейська правда


Джерело статті: “https://www.epravda.com.ua/news/2019/08/7/650356/”