Битва рівних на 122-му окрузі: Хто хоче стати нардепом зі Львівщини замість Парасюка

Дебати у Новояворівську. Фото Depo.Львів

Центр – місто Яворів

Опис меж – місто Яворів, місто Новояворівськ, місто Рава-Руська, Жовква, Яворівський та Жовківський район

Місцезнаходження ОВК – 81000, м. Яворів, вул. І.Франка, 8, адмінбудинок Яворівської районної ради

Орієнтовна кількість виборців – 175 792

Кількість виборчих дільниць – 206

Вибори у 122 окрузі на Львівщині обіцяють бути одними з найцікавіших у Львівській області. Тут зареєстровано 20 кандидатів у народні депутати, й ніхто з них не заявив про відмову у боротьбі за крісло мажоритарника від мешканців Жовківського та Яворівського районів Львівської області. Ще цікавіше стало на цьому окрузі після того, як стало відомо, що чинний нардеп-мажоритарник Володимир Парасюк, який був обраний до Ради саме тут, не отримав реєстрації від ЦВК і, відповідно, балотуватися не буде.

Перемога в окрузі Володимира Парасюка в 2014-му була прогнозованою: місцевий, герой-сотник Майдану – ідеальний кандидат. Проте після отримання мандату особливої активності у окрузі він не проявляв. Парасюка можна було зустріти усюди, тільки не там, де вирішувалися проблеми Жовківщини та Яворівщини. Нардеп лише організовував та долучався до різноманітних акцій представників так званих "польських блях" на українсько-польському кордоні. Славився Парасюк і тим, що відмовився від депутатських грошей на округ, тож інфраструктурні питання допомогти вирішити місцевим мешканцям він так не зміг.

Як і на багатьох округах, серед кандидатів є як сильні та відомі особистості, так і такі, про яких жителі почули чи не вперше. Інтрига полягає у тому, що серед сильних кандидатів, які можуть претендувати на перемогу, є кілька, і насправді зараз прогнозувати, хто з них виграє мажоритарку – дуже складно. Цікаво ще й те, що у Жовківському районі голосуватимуть за "своїх", а мешканці Яворівського району теж підтримуватимуть висуванців із свого краю. І тих, кого більше знають у Жовкві, менше знають на Яворівщині, і навпаки.

Одним із претендентів на крісло депутата Верховної Ради по 122-му округу є депутат Львівської обласної ради Роман Демчина. Він є власником ПП "Рома" – фірми, яка ремонтує дороги на Львівщині, а також обслуговує частину уже побудованих доріг, і у згаданих двох районах також. Це дає Демчині як переваги, так і недоліки, оскільки частина виборців його добре знає через прокладання місцевих доріг, позаяк інша частина традиційно незадоволена їхнім станом як на Жовківщині, так і на Яворівщині, а це, у свою чергу, може зіграти Демчині "не на руку".

Він – депутат обласної ради від "Блоку Петра Порошенка", проте балотується як самовисуванець. "Злі язики" кажуть, що Демчина начебто "побив горшки" уже з колишнім очільником Львівщини Олегом Синюткою, тому на знак протесту вирішив балотуватись самостійно й піти проти офіційного кандидата від тепер уже "Європейської Солідарності" Порошенка.

Демчину більше знають на Жовківщині, аніж на Яворівщині, проте саме його називають одним із основних претендентів на крісло майбутнього парламентаря.

"Європейська Солідарність" ж Порошенка висунула тут ще чинного голову Яворівської РДА Ігоря Самардака, якого публічно підтримала Ірина Геращенко та уся команда Порошенка. Самардака ж більше знають на Яворівщині, аніж на Жовківщині, хоча стабільний рейтинг у нього теж зберігається. На публічних зустрічах Самардак чітко асоціє себе із експрезидентом, навіть називає себе "багнетом Порошенка". Чи сподобається виборцю такий кандидат – побачимо за підсумками голосування.

Ще одним кандидатом із Яворівського району є чинний міський голова Яворова Павло Бакунець, якого висунула партія "Самопоміч" Андрія Садового. Бакунця теж добре знають у Яворові, проте Жовківщина навряд чи буде за нього голосувати. Натомість у Жовківському районі назбирати голосів може місцевий активіст, депутат районної ради Ігор Муравський. Його громада Жовківщини асоціює з боротьбою за екологію на Грибовицькому сміттєзвалищі. Разом з тим, Муравського мало знають у Яворівському районі.

Ще одним цікавим кандидатом на окрузі є Володимир Пекар. Він чи не найбільше "завалив" округ візуальною рекламою, проте на публічні дебати у Новояворівську так і не прийшов, хоча проживає саме у цьому місті. Пекар – директор ТОВ "Девелоперська компанія "Моя країна", яку пов’язують із нардепом Ігорем Васюником. Власне, кампанія Пекаря чітко нагадує сюжетну лінію саме мерської кампанії Ігоря Васюника, відомої як "Два Львови". Щоправда, результат цієї кампанії відомий — Васюник на мерських виборах у Львові набрав зовсім небагато. Відповідно, такий же результат може очікувати і на Пекаря.

Юлія Тимошенко, вочевидь, взагалі не розраховує на перемогу на цьому окрузі, адже висунула на вибори чинного нардепа Євгена Рибчинського, який проживає у Києві і до Жовківського та Яворівського районів не має жодного відошення. Про це, до речі, його питали на дебатах у Новояворівську, але відповісти йому було нічого. Заявив лише, що готовий перемагати на будь-якому окрузі в Україні.

Ще одним "важковаговиком" на окрузі називають і керівника "Львівське АТП-14631" Андрія Думу. Він – член партії "Народний контроль" Дмитра Добродомова, зараз балотується від "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка. Думу однаково знають як на Жовківщині, так і на Яворівщині, адже левова частка маршруток, які курсують у селах двох районів – саме його підприємства. Проте цей факт, так само як і з дорогами Демчини, може зіграти з Думою злий жарт, адже незадоволених маршрутним сполученням, вартістю проїзду тощо багато. Проте Думу називають одним із лідерів на цьому окрузі.

Решта кандидати менш примітні та впізнавані серед виборців. Дехто із них майже не веде і візуальною кампанії. Хто ж стане наступником Парасюка – дізнаємось уже після прийдешньої неділі.

Парламентські вибори (межі округу №122)

1998 рік

Зорислава Ромовська — 19,3%

Володимир Снітинський — 8,99%

2002 рік

Володимир Яворівський — 51,16%

Микола Рогуцький — 22,8%

2012 рік

Василь Пазиняк — 55,86%

Тарас Козак — 36,54%

2014 рік

Володимир Парасюк — 56,56%

Тарас Зембіцький — 19,71%

Партії-лідери парламентських виборів (межі округу №122)

1998 рік

Народний Рух України – 31,46%

Партія "Наша Україна" (Партія "Реформи і порядок") – 15,97%

Народна партія (Народна аграрна партія України, Аграрна партія України ) – 8,81%

Виборчий блок партій "Національний фронт" — 7,31%

Соціал-демократична партія України (об’єднана) – 6,49%

Народно-демократична партія – 4,31%

2002 рік

Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" — 71,79%

Виборчий блок політичних партій "За Єдину Україну!" – 2,34%

"Виборчий блок Юлії Тимошенко" — 13,28%

2006 рік

Блок "НАША УКРАЇНА" — 42,38%

Блок Юлії Тимошенко — 33,14%

"Громадянський блок ПОРА-ПРП" – 3,94%

Партія регіонів — 0,92%

Український Народний Блок Костенка і Плюща – 2,48%

2007 рік

Блок Юлії Тимошенко — 53,43%

Блок "НАША УКРАЇНА – НАРОДНА САМООБОРОНА" — 36,81%

Партія регіонів — 1,88 %

2012 рік

Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" – 41,08%

Всеукраїнське об’єднання "Свобода" – 36,11%

"УДАР" (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка — 14,20%

Партія регіонів — 2,97%

2014 рік

Політична партія "НАРОДНИЙ ФРОНТ" — 38,29%

ПАРТІЯ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" — 19,77%

Об’єднання "САМОПОМІЧ" — 16,32%

Радикальна Партія Олега Ляшка – 6,62%

Політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" – 4,82%

Всеукраїнське об’єднання "Свобода" — 4,66%

Читайте також:

Шубка, Піпа чи Хміль: Хто стане депутатом від 115-го округу у Львові (Сихів-Винники).

Веремчук, Романяк, чи Фаріон: Хто стане депутатом від округу N116 у Львові.

Рущишин, Юринець чи Стецьків: Хто стане депутатом від округу №117 у Львові (центр, Франківський район).Джерело статті: “https://lviv.depo.ua/ukr/lviv/khto-khoche-stati-nardepom-z-lvivshchini-zamist-parasyuka-20190718996543”