Глава МЗС Ірану про можливу війну з США: ми не будемо ініціювати, але будемо захищати себе

Міністр закордонних справ Ісламської Республіки Іран Мохаммад Джавад Зариф в інтерв’ю американському телеканалу CNN заявив, що присутність іноземних військ в Перській затоці завдає шкоди стабільності і безпеки в регіоні, і попередив про можливість війни.

Міністр закордонних справ Ісламської Республіки Іран Мохаммад Джавад Зариф / ru.irna.ir

«Можу сказати, що ми ніколи не почнемо війну», — сказав міністр закордонних справ, відповідаючи на питання про те, чи може відбутися війна між Іраном і США. «Ми ніколи не починали будь-яких війн і не будемо цього робити, але будемо захищати себе», — підкреслив він.

«Той, хто почне війну з Іраном, не буде тим, хто закінчить її», — додав він, передає іранське агентство ІРНА.

«Економічна війна проти Ірану націлена на простих людей. Трамп сказав, що він не хоче війни з Іраном, а сам веде економічну війну», — продовжив він.

Відносини між Іраном і США загострилися після виходу США з ядерної угоди 2015 року. США ввели жорсткі економічні санкції проти Ірану. В останні місяці напруженість у Перській затоці сильно підвищилася і країни регіону закликали Іран і США до деескалації напруженості.Джерело статті: “https://www.unian.ua/m/world/10622418-glava-mzs-iranu-pro-mozhlivu-viynu-z-ssha-mi-ne-budemo-iniciyuvati-ale-budemo-zahishchati-sebe.html”