НАТО випадково "вибовкали" розміщення ядерної зборої США по Європі

НАТО випадково "вибовкали" розміщення ядерної зборої США по Європі

Нещодавно оприлюднена — і згодом видалена — доповідь комітету Парламентської асамблеї НАТО випадково розкрила місця розміщення ядерної зброї США в Європі.

Про це повідомляє The Washington Post, передає УНН.Так, згідно з доповіддю, ядерна зброя США зберігається в Бельгії, Німеччині, Італії, Нідерландах і Туреччині.

Версія документа під назвою “Нова ера ядерного стримування? Модернізація, контроль над озброєннями і союзні ядерні сили” була оприлюднена в квітні. Доповідь під авторством канадського сенатора від Комітету з оборони і безпеки Парламентської асамблеї НАТО дає оцінку майбутнього політики Альянсу в галузі ядерного стримування.

У ньому, зокрема, згадується місцезнаходження приблизно 150 американських ядерних озброєнь, що зберігаються в Європі.

“Ці бомби зберігаються на шести американських і європейських базах — Kleine Brogel в Бельгії, Biichel в Німеччині, Aviano і Ghedi-Torre в Італія, Volkel в Нідерландах і Incirlik в Туреччині”, — йдеться в копії документа, оприлюдненій у вівторок бельгійською газетою De Morgen.

Документ не прив’язує цю інформацію до будь-якого джерела. Минулого тижня в мережі була оприлюднена остаточна версія звіту, в якій не зазначене конкретне посилання на місце зберігання ядерної зброї. Замість цього в доповіді побіжно згадуються літаки, які можуть нести ядерну зброю.

“Європейськими союзниками, які часто згадуються в якості експлуатуючих такі літаки, є Бельгія, Німеччина, Італія, Нідерланди і Туреччина”, — йдеться в документі з виноскою, в якій наводиться звіт за 2018 рік, підготовлений неурядовою організацією США “Ініціатива по ядерній загрозі”.

У грудні 2018 року США висунули Росії ультиматум з вимогою знищити нові крилаті ракети типу 9М729, які порушують норми ДРСМД. РФ відкинула ці претензії, заявивши, що технічні характеристики ракет 9М729 знаходяться в межах дозволених ДРСМД параметрів.

За наданою інформацією військовим аташе США і країн НАТО була висловлена “недостатність”. 1 лютого США оголосили про початок офіційної процедури розірвання ДРСМД, яка розрахована на шість місяців, тобто з 2 серпня договір втратить силу.


Джерело статті: “https://molbuk.ua/news/177422-nato-vypadkovo-vybovkaly-rozmischennya-yadernoyi-zboroyi-ssha-po-yevropi.html”