На сесії ООН проігнорували проблеми кримських татар

Кримська проблематика в проектах доповідей ООН, на черговій сесії Експертного механізму ООН з прав корінних народів в Женеві, була повністю проігнорована, попре те що українські організації вчасно подали відповідні пропозиції, цифри та факти.


Про це у "Фейсбуці" повідомив офіційний доповідач від України, екс-постійний представник президента в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.


«Виступив на черговій сесії Експертного механізму ООН з прав корінних народів в Женеві. Цього року представники урядів, народів та експерти мають обговорювати важливі доповіді – з питань кордонів та переміщення, а також стосовно визнання та компенсацій корінним народам. Очевидна важливість обох тем для корінних народів України – як на окупованих територіях, так й для переміщених осіб. На жаль кримська проблематика в обох проектах доповідей ООН була повністю проігнорована, попре те що вітчізняні організації вчасно подали до Експертного механізму відповідні пропозиції, цифри та факти», – зазначив Борис Бабін.


Він підкреслив, що під час сесії висловив обурення замовчуванням долі 20 тисяч переміщених кримських татар та учергове вказав на грубі порушення РФ міжнародного права на півострові.


«Провів чітку паралель між нехтуванням державою-агресором наказом Міжнародного кримінального суду щодо скасування заборони Меджлісу та наказом Міжнародного трибуналу з морського права стосовно звільнення українських кораблів та моряків. Вказав на практику політичних вимог, які висуває РФ, утримуючи в Криму різного роду заручників, учиняючи тим самим акти державного тероризму. Про це детальніше доповідь буде завтра, у іншому цікавому місті. Також подякував старим друзям – багатьом захисникам прав корінних та експертам, що зібралися з усього світу. Вкрай символічним став і виступ представниці РФ – насамперед про те як вміло, майже без жертв, турботлива федеральна влада дезинфікує нарти на Ямалі за умови спалахів сибирки. Інших проблем вони не визнають та визнавати звісно не будуть», – підкреслив екс-постійний представник президента в Автономній Республіці Крим.

Читайте більше новин на тему: окупований Крим


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/07/16/na_sesii_oon_proignoruvaly_problemy_krymskyh_tatar_1606931”