У таборі біженців біля Тріполі внаслідок авіаудару загинуло понад 40 осіб і понад 130 дістало поранення

В ООН засудили напад на табір біженців і закликали притягнути до відповідальності винних

Унаслідок авіанальоту на табір біженців у місцевості Таджура у східній частині Тріполі (Лівія), загинуло не менше ніж 44 особи, зокрема жінки й діти, і дістало серйозні поранення ще понад 130. Про це 3 липня повідомила місія ООН у Лівії.

У таборі перебувало приблизно 600 мігрантів. Спеціальний представник генерального секретаря та голова місії Гассан Саламе назвав подію військовим злочином і закликав застосувати санкції проти винних в авіанальоті.

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш закликав провести незалежне розслідування обставин події та притягнути винних до відповідальності. Він зазначив, що ООН надала точні координати місцерозташування центру утримання біженців сторонам конфлікту.

Гутерріш нагадав сторонам про їхні зобов’язання щодо міжнародного гуманітарного права, які потребують вжиття можливих заходів обережності, щоб уникнути випадкових жертв серед цивільного населення і знищення цивільних об’єктів.

В уряді Лівії, визнаному міжнародною спільнотою, заявили, що відповідальність за напад лежить на главі самопроголошеної лівійської національної армії (ЛНА) генералі Халіфі Хафтарі, повідомляє "Немецкая волна".

Після повалення у 2011 році режиму Муаммара Каддафі було утворено новий уряд, проте у 2014 році він розколовся й у Лівії почалися бойові дії між двома конкурентними адміністраціями. Одна з них – міжнародно визнаний уряд національної єдності (УНЄ), який контролює Тріполі, друга – "тобрукський уряд", збройними силами якого командує Хафтар.

75-річний Хафтар є колишнім соратником Каддафі.

5 квітня 2019 року сили Хафтара взяли під контроль колишній міжнародний аеропорт Тріполі недалеко від столиці країни. Рада Безпеки ООН закликала Хафтара негайно зупинити наступ на Тріполі. 6 квітня бойова авіація УНЄ завдала авіаударів по зайнятих напередодні хафтарівцями районах.

Військова прокуратура Лівії видала ордер на арешт Хафтара.

28 квітня силам, підконтрольним міжнародно визнаному уряду національної єдності Лівії, вдалося витіснити армію Хафтара з південних районів міста.

Від початку бойових дій в околицях столиці Лівії загинуло 653 людини, повідомляло 9 червня представництво Всесвітньої організації охорони здоров’я в Лівії.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-u-tabori-bizhentsiv-bilja-tripoli-v-rezultati-aviaudaru-zaginuli-ponad-40-osib-i-ponad-130-otrimali-poranennja-1088479.html”