До ринку електроенергії готові всі, крім Коломойського – політолог Сазонов

Кирило Сазонов: Погодьтеся, закладати проблеми Володимирові Зеленському з ринком електроенергії навесні 2017 року це вже з ненаукової фантастики

Основний опонент нового ринку електроенергії, який вводять у межах імплементації Третього енергопакета ЄС, – бізнесмен Ігор Коломойський, і він не приховує своєї зацікавленості в скасуванні реформи енергоринку, написав у блозі на сайті "Цензор.НЕТ" політолог Кирило Сазонов.

"Ігор Валерійович Коломойський останнім часом робить стільки конкретних і детальних заяв для ЗМІ, що я іноді забуваю, що президент узагалі-то не зовсім він. Ну, тему дефолту вже всі докладно розібрали, а я зупинюся на оцінках цієї впливової людини щодо ринку електроенергії, який має у нас заробити через місяць із 1 липня. Закон, до речі, ухвалили ще 2017 року, але весь цей час ретельно готувалися до запуску. Уже у квітні європейські партнери з деяким здивуванням цікавилися – коли ми вже будемо готові, адже два роки минуло. Та ніби готові всі. Крім Ігоря Валерійовича, звичайно", – заявив він.

Сазонов прокоментував аргумент Коломойського про те, що закону про ринок електроенергії вирішили надати чинності, щоб новому президенту Володимирові Зеленському було складніше боротися зі зростанням тарифів.

"Закон ухвалили ще 2017 року навесні і термін його набуття чинності тоді й визначили. Погодьтеся, закладати проблеми Володимирові Зеленському з ринком електроенергії навесні 2017 року – це вже з ненаукової фантастики. Параноя, інакше кажучи. А якщо за пунктами, то коливання цін ми розглянули вище. Зокрема окремо зі страховкою для населення. Що стосується промспоживачів, підвищення цін у більшості сильно не турбує – у середньому питома вага витрат на електроенергію в собівартості продукції становить 2–3%. Тобто на ціні продукції та інфляції це практично не позначиться", – зазначив політолог.

Активність Коломойського в питанні блокування введення нового ринку Сазонов пов’язує з високим впливом ціни електроенергії на прибутковість феросплавного виробництва групи "Приват".

"Але є винятки, куди ж без них. Феросплавні заводи. Витрати на електроенергію становлять 40–50% собівартості феросплавів. А Коломойський володіє Нікопольським і Запорізьким феросплавними заводами. За 2018 рік ці два феросплавні заводи спожили 5,2 млрд кВт·год електроенергії. Крім того, Коломойський має інтереси в "Дніпроспецсталі", у цього підприємства витрати на електроенергію в структурі собівартості ще вищі, ніж у феросплавних заводів. Ось, власне, ми і відповіли на головне запитання – чому Ігор Валерійович так турбується про ринок електроенергії", – пояснив автор.

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на липень 2019-го. Перехід передбачено законом "Про ринок електроенергії", ухваленим у 2017 році. Він передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передавання електроенергії.

13 травня прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що ринок планують запустити вчасно, і додав, що новації не повинні призводити до підвищення цін на електроенергію для населення.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-do-rinku-elektroenergiji-gotovi-vsi-krim-kolomojskogo-politolog-sazonov-1004166.html”