Двічі балотувався в Раду, працював в урядах Тимошенко й Азарова, був адвокатом Коломойського. Що відомо про нового главу Адміністрації Президента Богдана

Богдана було призначено главою АПУ 21 травня

Новому главі АП Андрію Богдану 42 роки. Він народився у Львові, закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка, пізніше здобув ступінь кандидата юридичних наук, є заслуженим юристом України.

Глава АП заявляв, що був одним із тих, хто переконав Зеленського балотуватися у президенти.

Політична діяльність

Як зазначено на сайті Центрвиборчкому України, Богдан був на 93-му місці у списку партії "Наша Україна – Народна Самооборона" на дострокових виборах у парламент у 2007 році. Тоді він працював керівним партнером фірми "Юридичні радники". Водночас у списку він значився як безпартійний. У Верховну Раду Богдан тоді не пройшов.

Із 2008-го до 2010 року працював заступником міністра юстиції України з боротьби з корупцією. Мін’юст в уряді Юлії Тимошенко тоді очолював Микола Оніщук.

Із грудня 2010-го до березня 2014 року Богдан був урядовим уповноваженим з антикорупційної політики в Кабміні Миколи Азарова. Після Революції гідності Богдана звільнили із цієї посади.

У 2014–2015 роках новий глава АПУ був радником голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ігоря Коломойського, згодом – особистим адвокатом бізнесмена.

У 2015 році був адвокатом бізнесмена, тодішнього лідера партії УКРОП Геннадія Корбана, якого Генпрокуратура України підозрює у викраденні чиновника, привласненні й розтраті майна, незаконному заволодінні транспортним засобом.

У 2014 році Богдан балотувався у Верховну Раду за списками Блоку Петра Порошенка під №74. Тоді він працював головним юрисконсультом у юридичній фірмі "Статус", був безпартійним. Спочатку в парламент не пройшов.

У 2016 році БПП на з’їзді скасував реєстрацію 13 кандидатів у депутати у списку партії, яких ще не було обрано, зокрема і Богдана. LB.ua зазначало, що юрист був першим у черзі на проходження в Раду від цієї партії.

У березні 2018 року він просив Окружний адмінсуд Києва зобов’язати ЦВК зареєструвати його народним депутатом.

"У зв’язку з тим, що мене зняли з реєстрації на підставі закону про "партійну диктатуру", який потім було скасовано, визнано неконституційним Конституційним Судом України, я звернувся до суду з вимогою поновити мене у списках, а оскільки на сьогодні якраз звільнилося одне місце у списку БПП, то зареєструвати народним депутатом. А на час розгляду справи, щоб не було так, що розгляд справи затягують, а в той час реєструють іншого, я подав клопотання, у якому прошу суд, по-перше, заборонити діяльність народними депутатами тим особам, яких було обрано після мого виключення, а по-друге, заборонити ЦВК реєструвати будь-кого народним депутатом до розгляду мого позову", – заявляв Богдан агентству УНІАН.

Як пише "BBC Україна", оскарження було "безрезультатним", депутатом юрист не став.

Під час передвиборчої кампанії Зеленського Богдан був членом його штабу і радником із юридичних питань.

Закон про люстрацію

Посада Богдана в уряді Азарова підпадає під дію закону "Про очищення влади". Отже, він не має права працювати в держорганах до 2024 року.

Журналісти програми "Схеми" (спільний проект "Радіо Свобода" і каналу "UA:Перший") повідомляли, що 13 березня Богдан таємно відвідував Конституційний Суд. Вони припустили, що візит міг бути пов’язаний із тим, що суд розглядає закон про люстрацію.

Тодішній голова КСУ Станіслав Шевчук підтвердив зустріч із Богданом, але заявляв, що вона стосувалася не закону "Про очищення влади", а декриміналізації статті про незаконне збагачення.

"Я ніколи ні з ким не обговорюю справи, які перебувають у провадженні. Я знаю пана Богдана більше ніж 10 років, він відомий адвокат, професіонал своєї справи. Щодо зустрічі, то вона не була таємною... Він офіційно, через приймальню, попрохав про зустріч. Ми на початку березня зустрілися... Піднялася велика хвиля [у зв’язку зі скасуванням статті про незаконне збагачення], в тому числі й у політичних штабах. Як я розумію, кандидату Зеленському ставили питання дипломати: що робити, яка позиція. Він з’ясовував, як вийти із ситуації, який ухвалити правильний закон новий. Про люстрацію ми не розмовляли", – говорив Шевчук.

Богдан також заявив, що обговорював із Шевчуком скасування статті про незаконне збагачення.

На початку травня 2019 року Богдан заявляв виданню "theБабель", що для нього єдина можливість бути призначеним у держоргани без скасування закону про люстрацію – набути статусу учасника бойових дій, проте він не збирається цього робити.

21 травня, відразу після призначення, новий глава АПУ заявив, що потрапив під дію закону "Про очищення влади" несправедливо.

"Я закрив одну дуже корупційну схему, яка виводила 2 млрд грн на рік при всіх владах. Й автор цієї корупційної схеми при Міністерстві юстиції в реєстрах був одним з авторів закону про люстрацію. І так сталося, що наші попередники приймали цей закон, що саме глава Адміністрації та його заступники були виведені з-під державної служби. І якщо я можу займати якусь посаду на території України, то це або глава Адміністрації Президента, або його заступники. Тому в цьому немає жодного порушення – ні норм моралі, ні норм закону", – сказав він.

Адвокат Коломойського

Видання ZN.UA із посиланням на джерела повідомило, що спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер рекомендував Зеленському не призначати Богдана главою АП, оскільки той пов’язаний із бізнесменом Ігорем Коломойським.

Як пише "BBC Україна", Богдана називали представником Коломойського в команді Зеленського, але у штабі це спростовували. Зокрема, глава передвиборчого штабу Зеленського Іван Баканов в інтерв’ю "BBC Україна" в березні 2019 року на запитання про представника Коломойського в команді заявляв: "Ні, мені про таку людину невідомо. Ви маєте на увазі Андрія Богдана? Він юрист, немає питань".

Зеленський говорив, що Богдан займається юридичним супроводом партії "Слуга народу" та його команди.

У програмі "Схеми", що вийшла 11 квітня, журналісти стверджували, що Богдан починаючи з 2014 року шість разів перетинав російський кордон. Адвокат спростував цю інформацію і заявив про намір подати на журналістів до суду. У розслідуванні проекту Bihus.info, оприлюдненому 8 квітня, повідомляли, що з початку 2019 року адвокат щомісяця літав в Ізраїль, де тоді проживав Коломойський.

Богдан у відповідь заявив, що дійсно часто літав до Швейцарії та Ізраїлю, зокрема в особистих справах, Росії ж не відвідував із 2014 року.

Коломойський підтвердив "Схемам", що Богдан – "насамперед" його адвокат. На запитання журналіста, чи дійсно Богдан поєднує роботу адвоката бізнесмена і співпрацю зі штабом Зеленського, Коломойський відповів: "Я вам скажу, що він ще працює і на інших людей, що викликає в мене роздратування, тому що виникає запитання: чи є конфлікт інтересів?"

Бізнесмен заявляв, що в разі призначення Богдана в органи державної влади він міг би звернутися до нього для "прискорення деяких процесів", які уповільнює бюрократія.

"Я б попросив, якби вже звертався, сприяння в тому, щоб прискорити якісь речі, які наштовхуються на бюрократію і тяганину. Щоб він підказав механізм, як правильно, тобто в системі координат, у якій би він перебував, діставши якусь посаду, як би в цій системі координат зорієнтуватися, щоб прискорити якісь процеси", – сказав бізнесмен.

На репліку журналіста Дениса Бігуса "Повірмо, що Коломойський, маючи своїх людей чи близьких знайомих або співробітників в органах держвлади, якщо і буде звертатися до них, то тільки з гарними проханнями" бізнесмен відповів: "Та я взагалі не збираюся звертатися до них. У мене немає до них жодного інтересу. Поясніть, заради чого я, Ігор Коломойський, узагалі маю до них звертатися?"

Богдан 21 травня заявив, що у зв’язку з призначенням главою АПУ припиняє адвокатську практику і тепер не представляє нічиїх інтересів у кримінальних або будь-яких інших процесах.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/publications/-dvichi-balotuvavsja-v-radu-pratsjuvav-v-urjadah-timoshenko-i-azarova-buv-advokatom-kolomojskogo-shcho-vidomo-pro-novomu-glavi-administratsiji-prezidenta-bogdani-981601.html”