Перші сто днів президентства Порошенко і Зеленського: експерти розповіли про ключові кроки і ризики

Кожному з кандидатів в президенти — і Петру Порошенко і Володимиру Зеленському, в разі перемоги на виборах доведеться пройти крізь дуже складний період в 100 днів перед виборами до Верховної Ради, коли очікуються відставки членів уряду і політична боротьба з парламентом за призначення і реформи.

Про це повідомили експерти в прес-центрі "Укрінформ", в ході дискусії "Вибори президента України 2019: що нового за лаштунками шоу", організованої Українським інститутом майбутнього і Міжнародним центром перспективних досліджень.

Основною проблемою потенційного президента Зеленського називають відсутність своїх представників в політикумі, причому, як у центральних органах влади, так і в регіонах. Ця проблема може фактично заблокувати роботу нового президента аж до виборів в Раду і формування нового складу уряду.

Також Зеленського чекає гостре неприйняття у частині суспільства — виборців Петра Порошенка, які будуть дискредитувати його роботу, створюючи негативний інформаційний фон.Великим питанням політики Володимира Зеленського в якості можливого голови держави, експерти називають і його взаємодію з головою уряду Володимиром Гройсманом. На їхню думку, з великою ймовірністю, частина міністрів покине свої посади після виборів (називаються прізвища Клімкіна, Стеця, Кубіва та інших), і тоді Зеленському доведеться домовлятися з парламентом про призначення виконуючих обов’язки на їх місця, а оскільки в Раді досі діє умовна коаліція під керівництвом БПП, то тут у нового президента виникнуть труднощі. Також очікуються призначення Зеленського в силові структури і повне переформатування Адміністрації президента.

Експерти наголошують на небезпеці призначення "людей Ігоря Коломойського" з боку можливого президента Зеленського. На їхню думку, такі призначення швидко "вб’ють" рейтинг президента та його команди, і склад парламенту після виборів восени в такому випадку важко буде спрогнозувати.

Щодо обрання на пост президента Петра Порошенка експерти відзначають, що у нинішнього глави держави завдання вже чітко сформульовані і план їх виконання може бути складений найближчим часом. Головними завданнями для Порошенка в перші 100 днів президентства називаються:

— деолігархізація (створення балансу інтересів Ахметова, Пінчука і Медведчука);

— оновлення команди (зокрема, фракції БПП в парламенті);

— боротьба з корупцією в стратегічних галузях;

— пошук компромісу з вороже налаштованими політичними силами після президентських виборів.

Експерти очікують від другого терміну Порошенко двох гучних відставок вже до літа — звільнення глави Національного банку Якова Смолія в разі падіння гривні після виплати траншів за зовнішніми боргами, і звільнення генерального прокурора Юрія Луценка — якщо гучні корупційні кейси "застрягнуть", не дійшовши до суду.

На думку аналітиків, президент Порошенко, швидше за все, обере шлях тактичного вичікування до виборів в Раду і формування нового складу уряду, після чого займеться рокіровками в Кабінеті міністрів і на місцях в межах своїх повноважень.

Як повідомляв "Апостроф", раніше експерти розповіли про проблемні пункти в програмах кандидатів у президенти Володимира Зеленського та Петра Порошенка.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/politics/elections/2019-04-15/pervye-sto-dnej-prezidentstva-poroshenko-i-zelenskogo-eksperty-rasskazali-o-klyuchevyh-shagah-i-riskah/160197”