На пісенний фестиваль до Чернівців приїдуть гості з Китаю, Австрії та Італії


На Х ювілейний міжнародний пісенний фестиваль "Хай пісня скликає друзів", який відбудеться у Чернівцях з 14 по 18 травня, приїдуть гості з Китаю, Австрії та Італії. Про це повідомила проректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Тамара Марусик.

- Цього року наш університет організовує Х ювілейний міжнародний музичний фестиваль "Хай пісня скликає друзів". Уже визначилися з датою проведення — з 14 по 18 травня. Цей фестиваль організований у рамках проекту "СХІД+ЗАХІД=МИР". Прийом заявок триває до 1 квітня. Учасників конкурсної програми, а також членів журі очікують з різних країн світу. Наразі зголосилися представники з Китаю, Австрії та Італії. До слова, чимало буде учасників зі Східної України, — сказала проректор ЧНУ.

Музичний фестиваль проходитиме на різних музичних майданчиках Чернівців. Зокрема, будуть виступи в обласній філармонії, органному залі, Академічному палаці, Мармуровій залі, церкві Трьох Святителів. А також, як і минулого року, буде нічний концерт для студентської молоді Чернівців на території Резиденції.

- Цього року ми вирішили кожен концерт присвятити видатним буковинцям. Зокрема, концерт естрадного співу присвятили пам’яті Володимира Івасюка, якому в нинішньому році відзначили 70-річчя. Один з концертів – Юрію Федьковичу. А концерт хорового співу буде присвячено Андрію Кушніренку, народному артисту України, нашому викладачу, професору кафедри. Тобто, буде три такі іменні потужні концерти поза межами конкурсної програми, — розповіла Марусик.

Фестиваль був започаткований у Луганську. Однак у зв’язку з військовою агресією на сході України у 2014 році його довелося призупинити. Перерва тривала до минулого року, коли в Чернівцях організатори вирішили продовжити фестивальну традицію. І провели музичний захід, присвятивши його першому космонавту України Леоніду Каденюку.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/culture/na-pisenniy-festival-do-chernivciv-priyidut-gosti-z-kitayu-avstriyi-ta-italiyi-369218”