Повний правовий нігілізм, – нардеп Березенко про відсторонення Супрун

Ситуація із Уляною Супрун – це намагання опонентів медичної реформи дискредитувати її через звільнення в.о. міністра охорони здоров’я України.


Про це в ефірі програми Vox populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат України, заступник голови парламентської фракції БПП Сергій Березенко.


Політик, коментуючи ситуацію із тимчасовою забороною Уляні Супрун виконувати обов’язки очільниці МОЗу, зауважив, що пані Супрун – людина, яка наважилася кинути виклик ще радянській системі охорони здоров’я.


«Вона не побоялася сказати, що так не можна витрачати державні кошти і стільки заробляти на державних коштах, скільки заробляли попередні очільники, і треба робити кардинальні реформи», – сказав Сергій Березенко про Уляну Супрун.


Нардеп нагадав, що нині триває перший етап медичної реформи, суть якої полягає у тому, що тепер гроші мають іти за пацієнтом. З його слів, з кінця весни минулого року і до сьогодні декларації медиками підписали понад 25 мільйонів українців, і 76% з них задоволені своїм сімейним лікарем. Натомість самі медики починають отримувати зарплати, які у кілька разів вищі, аніж вони отримували раніше.


Що ж до судової заборони Уляні Супрун виконувати обов’язки, Сергій Березенко заявив: «Ступінь цинізму, з яким було прийняте судове рішення щодо неї, коли суд своїм рішенням, не скасовуючи постанову Кабміну, якою вона була призначена виконувачем обов’язків, забороняє їй виконувати ці обов’язки. Тобто, з одного боку постанова КМУ чинна, і Уляна Супрун як перший заступник діє як в.о. А з іншого боку, суд забороняє їй вчиняти будь-які дії на цій посаді. Правовий нігілізм повний!».


У діях тих, хто зініціював відповідний позов до суду, нардеп Березенко вбачає політичні мотиви і переконаний, що такий крок пов’язаний із виборами. У такий спосіб, певен він, опоненти медреформи намагаються дискредитувати її через звільнення Уляни Супрун


Нагадаймо, 5 лютого Окружний адміністративний суд Києва тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я. Уляна Супрун розповіла, які саме обов’язки не може тепер виконувати.


Як повідомляли, Кабінет Міністрів України оскаржив рішення щодо відсторонення Уляни Супрун від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я.


11 лютого під час брифінгу біля Окружного адмінсуду Києва, який розглядав апеляцію на рішення про відсторонення Уляни Супрун від виконання обов’язків міністра охорони здоров’я, міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що уряд вимагає скасувати ухвалу суду про відсторонення Супрун і розблокувати роботу МОЗу.Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/02/12/povnyy_pravovyy_nigilizm__nardep_berezenko_pro_vidstoronennya_suprun_1508511”