На Тернопільщині 12-та парафія перейшла до Православної церкви України

<span>У селі Мирове Шумського району <span>рішення про перехід до Помісної православної церкви прийнято одноголосно</span></span> — На Тернопільщині 12-та парафія перейшла до Православної церкви України
У селі Мирове Шумського району рішення про перехід до Помісної православної церкви прийнято одноголосно
Фото: decerkva.org.ua
За подальше перебування в Російській православній церкві не висловився жоден мешканець села Мирове


5 лютого 2019 року архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор задовольнив прохання парафії Святого Архістратига Михаїла села Мирове Шумського району про прийняття до Православної церкви України. Про це йдеться у повідомленні на сайті Тернопільської єпархії ПЦУ.


Минулого тижня в Мировому відбулися збори, на яких було розглянуто питання про зміну юрисдикції релігійної громади. Рішення про перехід до Помісної православної церкви було прийнято одноголосно.


Раніше у селі провели опитування щодо цього питання. Згідно з його результатами, 166 мешканців села поставили підписи за перехід громади до Православної церкви України. За подальше перебування в Російській православній церкві (колишній УПЦ Московського патріархату) відкрито не висловився жоден мешканець Мирового.Раніше до складу Тернопільської єпархії було прийнято шість релігійних громад Шумського району: сіл Матвіївці, Сураж, Радошівка, Бриків, Онишківці і Кордишів. До незалежної Української Церкви приєдналися також віруючі Гніздичного Збаразького та Розтоків Кременецького району, а також три парафії у Бучацькому районі: у Стінці та дві – у Трибухівцях.


Як повідомлялося, 4 лютого Архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор задовольнив прохання релігійної громади Покрови Пресвятої Богородиці села Матвіївці Шумського району і прийняв її до складу Тернопільської єпархії Православної церкви України.


Нагадаймо, у неділю, 3 лютого, у Софії Київській офіційно звели на престол предстоятеля Православної церкви України Митрополита Київського та всієї України Епіфанія.


Читайте також:

Як Московська церква рятує себе в Україні. Десять прийомів

Інтронізація та інтриги. Що отримав на день народження Епіфаній (фоторепортаж)

Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/na-ternopilshchini-12-ta-parafiya-pereyshla-do-pravoslavnoji-cerkvi-ukrajini-567120.html”