Бекешкіна про президентську кампанію Порошенка: На одному томосі все не побудувати. Він уже від цього все отримав, що можна

Бекешкіна: Ті, для кого тема томосу важлива, вже все побачили, зрозуміли та оцінили

На темі томосу про автокефалію Православної церкви України глава держави Петро Порошенко "вже отримав, що можна" у межах своєї передвиборчої кампанії, заявила в інтерв’ю "РБК-Україна", опублікованому 1 лютого, соціолог Ірина Бекешкіна.

"Він уже своє отримав на темі томосу і вийшов на друге місце, трохи відірвавшись від конкурентів. На одному томосі все не побудувати... Він уже від цього все отримав, що можна. Ті, для кого ця тема важлива, вже все побачили, зрозуміли та оцінили. Примітно, що найбільше рейтинг виріс у Західній Україні, зокрема серед греко-католиків. Нехай ця історія не стосується їхньої церкви, але вони розуміють, що це було благо для України", – заявила Бекешкіна.

За її словами, Порошенко "намагається зібрати україномовну частину суспільства, захід і центр, показати, що він для них свій, незважаючи ні на що".

"Але "своїх" у цьому сенсі багато – і [лідер парламентської фракції "Батьківщина" Юлія] Тимошенко, і [екс-міністр оборони Анатолій] Гриценко, і [мер Львова Андрій] Садовий та інші", – сказала соціолог.

Відповідаючи на запитання, чи відіграє свою роль "монетизація субсидій та індексація пенсій перед самими виборами", Бекешкіна сказала: "Це зіграє свою роль. Але важливо те, як це використовують противники".

"Можуть говорити: я от узагалі вам обіцяю золоті гори, а вам тут підвищили пенсію на 200 грн, і ви вже готові на це повестися?! Раніше після автоматичного перерахунку пенсій багатьом людям підвищували їх на 100–200 грн, і вони сприйняли це як знущання, оскільки пенсії залишалися вкрай низькими. Так може бути і на цей раз", – уважає соціолог.

Вибори президента в Україні призначено на 31 березня 2019 року. Виборча кампанія стартувала 31 грудня 2018 року. Станом на 1 лютого ЦВК зареєструвала 28 кандидатів у президенти.

28 грудня 2018 року Бекешкіна говорила, що, за даними опитування фонду "Демократичні ініціативи", рейтинг Порошенка зріс, і на чергових президентських виборах за нього готові проголосувати 13,8% виборців.

Згідно з опитуванням Соціологічної групи "Рейтинг", яке проводили і з 16-го до 25 січня 2019-го, за шоумена Володимира Зеленського готові проголосувати 19% опитаних, які мають намір іти на вибори й визначилися з кандидатом. На другому місці – лідер парламентської фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко (18,2%), на третьому – чинний президент Петро Порошенко (15,1%).

Згідно з результатами опитування, проведеного центром SOCIS, Київським міжнародним інститутом соціології та Центром Разумкова з 16-го до 19 січня, Зеленський лідирує з рейтингом 23%. На другому місці – Порошенко (16,4%), на третьому – Тимошенко (15,7%).


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/bekeshkina-pro-prezidentskoji-kampaniji-poroshenko-na-odnomu-tomosi-vse-ne-pobuduvati-vin-vzhe-vid-tsogo-vse-otrimav-shcho-mozhna-710558.html”