Президент Грузії заявила, що не привітала Україну з томосом, щоб не ускладнювати

Зурабішвілі: Як президент я взяла на себе велику відповідальність

Влада Грузії не привітала Україну з отриманням томосу про автокефалію Православної церкви України, тому що новий президент Саломе Зурабішвілі "не хоче ускладнювати ситуацію". Про це вона повідомила у своєму Twitter.

"Було б просто особисто привітати українців із незалежністю їхньої церкви, пам’ятаючи наше власне минуле, але як президент я взяла на себе велику відповідальність. Якщо наш патріархат поводиться обережно через можливі наслідки, я не можу ускладнювати ситуацію", – написала Зурабішвілі.


Individually, it would be easy to congratulate #Ukrainians over their church’s independence, all natural considering our our own past, but as President, I have a big responsibility to bear. If our Patriarchate is cautious due to some consequences, I cannot aggravate the situation

— Salome Zourabichvili (@Zourabichvili_S) 15 січня 2019 р.

5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України, а 6 січня вручив його у Стамбулі предстоятелю ПЦУ митрополиту Київському й усієї України Епіфанію.

Спікер Російської православної церкви Володимир Легойда назвав томос папером, що не має канонічної сили.

7 січня місцеблюститель патріаршого престолу ГПЦ митрополит Сенакський і Чхороцкуйський Шио повідомив, що Грузинська православна церква висловить свою позицію щодо питання отримання автокефалії Православною церквою України після того, як ознайомиться з текстом томосу.

У ГПЦ є побоювання, що в разі підтримки автокефалії української церкви РПЦ може офіційно забрати з її підпорядкування території Абхазії й Південної Осетії, які поки не підконтрольні ГПЦ фактично, але Російська православна церква формально визнає ці регіони канонічною територією грузинської церкви.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-prezident-gruziji-zajavila-shcho-ne-privitala-ukrajinu-z-tomosom-shchob-ne-uskladnjuvati-664435.html”